|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Volkswagen Polo vs. Škoda Fabia

Polo i Fabie jsou kategoricky naprosto stejné vozy, které mají mnoho společného. Vše je samozřejmě zapříčiněno koncernem Volkswagen, pod který Škoda Auto spadá. Pojďme se podívat na srovnání výše zmíněných vozů.

Na českých silnicích zcela jednoznačně převažuje Škoda Fabia. Ostatně na první pohled se není čemu divit. Česká značka přiláká mnoho tuzemských zákazníků, silné zastoupení, síť servisů… Pro Fabii hovoří i základní cena. V současné době seženete nejlevnější Polo za 239 000 korun a Fabii za 224 900 korun (vše bez financování a včetně DPH). Navíc motory jsou stejné, doplňky taktéž. Jednoduše řečeno, jedná se o dvě stejná auta s jiným designem.

Na druhou stranu porovnáváme neporovnatelné. Výše zmíněné základní ceny platí pro Fabii HTP (44 kW, tříválcový motor). V případě Volkswagenu Polo začínáte na 1.4 (63 kW, čtyřválcový motor). Pokud bychom tedy srovnali oba modely s motorem 1.4, zjistíte, že Polo je dražší jen o 5 000 korun. Ovšem tím to nekončí. V základní výbavě u VW Polo máte elektrická okénka vpředu (u Fabie nikoliv), navíc je také asistent rozjezdu do kopce, ESP, ASR, EDS a MSR. Volkswagen nabízí v základní výbavě dostatečný komfort i bezpečnost. To stejné bohužel nemůžeme říci o Škodě Auto, kde si za jednotlivé prvky připlatíte.

Pro „fajnšmekry“ jsou tady modely GTI. Stejný motor i výbava, pro VW Polo mluví pouze cena, která je o 15 000 nižší. Jinak oba modely vypadají velmi lákavě a seženete je pod 500 000 korun.

Verdikt

Na výběr máte z téměř shodných automobilů, rozhodujte se buď podle designu nebo nabídky, kterou vám sestaví prodejce. Pokud se chcete trochu odlišovat, tak si kupte spíše VW Polo, tento vůz není tak rozšířený. Na druhou stranu, proč nekoupit český výrobek se stejnou kvalitou za nižší cenu.

Volkswagen ve svém ceníku (4 měsíce starém) neuvádí motorizaci 1.2 HTP. Za nejnižší uvedenou cenu koupíte Polo s motorem 1.4. Velmi zajímavé je zjištění, že agregát s objemem 1.2 (44 kW) a třemi válci je i v nabídce Volkswagenu. Zřejmě se tento motor dostal do VW Polo později a německý výrobce aut ho do svého ceníku (na www.volkswagen.cz) nezařadil. Ovšem to nic nemění na základní výbavě, jenž je uvedená výše (VW Polo má navíc systémy i elektrická přední okénka).

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist