|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Výroba převodovky DQ200 zahájena

Dne 15.10.2012 byla v závodě ve Vrchlabí zahájena výroba jedné z nejmodernějších převodovek, DQ200. Produkce vrchlabského závodu využije Škoda Auto, Volkswagen, Seat a Audi.

Ve Vrchlabí sjede z linky 1 000 převodovek za den. Ovšem to stále není konečné číslo. Od poloviny roku 2013 je plánované rozšíření na 1 500 kusů. Samotná příprava závodu, ale i rozšíření výroby sebou přineslo nemalé investice.

Česká automobilka s koncernem Volkswagen investovala celkem 170 milionů euro na přípravu výroby nového závodu ve Vrchlabí. 118 milionů stála nová technická zařízení, 27 milionů nové budovy a zbytek si vyžádalo logistické centrum, tréninkové centrum, výzkum (laboratoře) a další.

DQ200 je sedmistupňová automatická převodovka, která se řadí mezi nejmodernější na trhu. Zajišťuje maximální komfort připravením následujícího rychlostního stupně. Další rychlostí stupeň je připraven ještě dříve, než na něj přeřadíte. Můžeme tedy říci, že v jeden okamžik, máte zařazeny dva rychlostní stupně. Přeřazení je mnohem rychlejší a plynulejší.

Škoda Auto rozhodně nešetří, využívá příležitosti a investuje do rozvoje. V současné době buduje nový centrální sklad v Mladé Boleslavi a Škoda Parts Centrum (pro příslušenství a náhradní díly). Položen byl i základní kámen Technologického centra v Česaně a otevřeno bylo nové Lean centrum (školící středisko).

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , , , , , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist