|
(1 hlasů, průměr: 10,00 z 10)
Loading...Loading...

Yeti v Top Gearu

Skoda auto YetiČeská automobilka měla svého zástupce v jednom z nejsledovanějších a nejzábavnějším pořadů. Samozřejmě se nejedná o nic jiného, než o Top Gear. Model Yeti si vzal do parády samotný Jeremy Clarkson, který tento vůz rozhodně nešetřil.

Jerremyho recenze jsou vždy zvláštní a obsahují dávku osobitého humoru. Tento moderátor je znám hlavně svoji kritikou. Levnější auta, od méně prestižních značek to většinou dost odnesou. Něco podobného se čekalo i u Yetiho.

Recenze Clarksona však byla překvapující. Yetiho si totiž oblíbil a prohlásil ho za jedno z nejlepších aut. Při jeho testu bylo vidět, že si užívá každý kilometr s tímto vozem. Něco podobného se rozhodně neočekávalo.

V Top Gearu jsme mohli slyšet jen neustálou chválu na tento vůz. Podtržena byla hlavně jeho praktičnost.

Yeti si v britském motoristickém pořadu prošel neobvyklými testy. Jerremy s ním například projížděl hořícím domem se zapnutou klimatizací a zmrzlinou v ruce. Climatronic nezklamal a zmrzlina se neroztekla ani v těchto drsných podmínkách.

Mezi další zkoušku zařadil Clarkson závod s  Ferrari 308 GTS, které řídil stig. Jerremy  hned na startovní čáře řekl „vsaďte si na mě“. Okruh Doningtonu totiž procházel rekonstrukcí, a tudíž na něm bylo mnoho nerovností (příkopů), které muselo Ferrari projíždět velmi opatrně. Yeti samozřejmě vyhrál a do cíle dojel na volnoběh.

Vyzkoušen byl také interiér, který skvěle prozkoumali Jerremyho oblíbení psi. Yeti opět obstál a potvrdil, že je vhodný i pro rodinu se psem.

V poslední zkoušce nechal Clarkson na střechu Yetiho přidělat přistávací plochu (100 kg). Ve velmi pomalé rychlosti ji následně využil vrtulník o hmotnosti 600 kg. Yeti měl v tu chvíli na střeše 700 kg a bez potíží to zvládl.

V testu se Clarkson zaměřil i na normální věci. Yeti byl ovšem tak dobrý, že si s běžnými situacemi bez problému poradí. A proto je potřeba pro skvělé auto vymyslet něco neobvyklého.

V reportáži se objevují i záběry z terénu, se kterým Yeti neměl sebemenší problémy. Opravdu bylo vidět, že si Jerremy Yetiho oblíbil. Je to snad první auto do půl milionu, které se Clarksonu líbí.

Škoda Auto si od tohoto testu slibuje velké věci. Česká automobilka očekává zvýšení prodeje. Top Gear je totiž jedním z nejuznávanějších motoristických pořadů. Ostatně nebylo by se čemu divit, lepší reklamu si Škodovka nemohla přát.

TG1601-2 by Veedubalmighty

Sdílejte
Sdílejte

Zanechte odpověď

TOPlist