|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Z Berlína do italského Jesola za 35,71 euro

Ujet 1 172 km z Berlína do Jesola za méně než 40 euro se zdá být nemožné. Ovšem ne pro rekordmana Gerharda Plattnera, který na tuto trasu vyzval jednu rodinu. Kdo zvítězil a jaké dosáhl celkové spotřeby?

Z Berlína vyrazila čtyřčlenná rodina a Gerhard Plattner. Oba vozy byly totožné a dokonce i hmotnost byla shodná. Gerhard Plattner totiž dostal do vozu závaží nahrazující posádku druhého vozu. Většina cesty vedla po dálnici a minimální rychlost činila 80 km/h. Trasa se navíc musela ujet od 8. do 10. července 2014 ve třech etapách po zhruba 400 km. Po etapě byla možnost doplnit zemní plyn.

Ještě než se dostaneme k výsledkům, představme si samotné automobily. Jednalo se o ŠKODA Octavia G-TEC s přeplňovaným motorem 1,4 TSI. Tento agregát má výkon 81 kW (110 koní) a může spalovat jak benzin, tak CNG neboli stlačený zemní plyn. Nikoho asi nepřekvapí, že je plněna norma EU 6.

Gerhard Plattner zvládl trasu se spotřebu 2,93 kg zemního plynu na sto kilometrů, auto s rodinnou stejnou trasu o stejných podmínkách ujelo za 3,6 kg zemního plynu na 100 km. Test jednoznačně ukázal, jak úsporné mohou být automobily a jak hodně dělá ten nejdůležitější článek – řidič.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist