|
(zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...

Zimní pneumatiky – vyplatí se na nich šetřit?

V cenách zimních pneumatik jsou velké rozdíly. Avšak poznají řidiči, zda jezdí na drahých gumách, nebo na levných? Komu se vyplatí investovat do zimního obutí velkou částku, a pro koho jsou drahé pneumatiky zbytečné? Na všechny tyto otázky známe odpověď.

Základní vlastností zimních pneumatik je co nejlepší ovladatelnost vozu na sněhu. Sníh by u letních pneumatik vyplnil drážky a z pneumatiky by se stala hladká, klouzavá plocha. Přesně tomu se zimním obutím snažíme předejít. K uvolňování drážek napomáhá hlubší vzorek a speciální uspořádání. Zapomenout nesmíme ani na měkkou směs, ze které se zimní pneumatiky vyrábějí.

Pneumatiky, jež vyhrály mnoho testů a patří mezi nejdražší, nemusejí být tou nejlepší volbou. Pokud jezdíte především ve městě, tak se vám takové pneumatiky velmi rychle opotřebují, kvalitní zimní směs je velmi měkká. Na čisté silnici se pneumatika zahřívá a téměř mizí před očima. Nejkvalitnější pneumatiky jsou určeny výhradně na jízdu po sněhu. Uvědomte si, že zimní pneumatiky mají větší drážky, tím pádem i menší kontakt s vozovkou, a proto nejsou na městský provoz se suchou silnicí konstruovány. Navíc pokud využíváte extra měkké pneumatiky ve městech, tak je opotřebujete dříve, než vyjedete do hor – na sníh.

Drahé a kvalitní pneumatiky jsou na sběhu opravdu lepší, ale rychle se opotřebovávají. Pokud nebydlíte v horských oblastech a s autem nebudete jezdit výhradně na sněhu, tak jsou pro vás vhodnější levnější pneumatiky. Jejich životnost bude větší, navíc pokud napadne sníh, tak i ony prokážou své vlastnosti. Samozřejmě největším faktorem, který ovlivní chování vozu na sněhu, případně náledí je řidič. Za mnoho kritických situací může právě on a ne pneumatiky. Stoprocentně spoléhat byste se neměli ani na ty nejdražší kousky.

Sdílejte
Sdílejte

Tagy: , , ,

Zanechte odpověď

TOPlist